E-book. Czechy po sąsiedzku. Subiektywny przewodnik.

Dlaczego Czechy?

Bo blisko? Bo ciekawie?

TAK! Ale w odwrotnej kolejności: bo CIEKAWIE, bo BLISKO!

Zacznijmy jednak od początku. Przez lata Czechy kojarzyły mi się jedynie z Pragą, krecikiem i piwem. Podróżniczo nie widziałam w nich nic ciekawego, ot takie tam przedłużenie Polski, tylko że nudniej, bo bez Tatr i morza. Aż któregoś razu przeglądając internety, trafiłam na informację o skalnym mieście w Adršpach i pomyślałam, hm, to może być interesujące. Chcę to zobaczyć!

Jednak – jak to zwykle bywa – od myśli do realizacji była długa droga. Gdy dość niespodziewanie w maju 2018 roku okazało się, że mamy do dyspozycji pięć dni, ale kasy na koncie zbyt mało, aby poszaleć, pomyśleliśmy poważnie o Czechach. Naprawdę spore było nasze zaskoczenie, gdy okazało się, że te pięć dni to zdecydowanie za mało, bo atrakcje nie kończą się na Adršpachu (…).

Nasz pierwszy wyjazd tylko to potwierdził. (…)

W środku

W przewodniku znajdziecie kilkadziesiąt powodów, dla których warto odwiedzić Czechy. To mój subiektywny wybór miejsc, w których poczujecie się jak prawdziwi odkrywcy, a zwiedzając je, opadną wam szczęki. Obiecuję! Co ważne, te wszystkie niesamowite atrakcje znajdziecie w odległości około 2 godz. drogi od polskiej granicy. E-book pomoże wam zaplanować zarówno jednodniowy, jak i kilkudniowy wypad. Poza opisami atrakcji znajdziecie w nim mnóstwo praktycznych informacji o miejscach do spania, smacznym jedzeniu, opłatach czy parkingach. Jest też dużo zdjęć, żebyście już w momencie oglądania zapragnęli zobaczyć te wszystkie cuda na własne oczy. Na końcu każdego rozdziału, żeby totalnie ułatwić wam planowanie, zamieściłam kilka propozycji jednodniowych wycieczek, które wystarczy ze sobą połączyć, aby uzyskać idealny przepis na kilka pełnych atrakcji weekendów, a nawet szalony tydzień czy dwa.

Co ważne, ten e-book jest dla wszystkich: dla młodszych i starszych, par, singli i rodzin z dziećmi. Dla tych, którzy lubią podróżować intensywnie, jak i dla tych, którzy robią to w rytmie slow. Propozycje można ze sobą łączyć, spędzając dzień w terenie odpowiednio do swoich możliwości, zainteresowań czy zwykłego widzimisię.

Dodatkowo stworzyłam w goole maps moje autorskie mapki, do których przeniesiesz się jednym kliknięciem a kolejnym wyznaczysz trasę dojazdu. Przy opisach szlaków są też linki do świetnych map turystycznych, a tam gdzie to było możliwe linki do oficjalnych stron internetowych opisywanych atrakcji.

Przewodnik w liczbach.

Mój przewodnik to 145 stron, 45 miejsc z 4 różnych części Czech położonych blisko polskiej granicy – 26 głównych atrakcji szczegółowo opisanych i opatrzonych zdjęciami (wszystkie odwiedziliśmy osobiście) oraz 19 dodatkowych, które warto wziąć pod uwagę podczas planowania wycieczek.

Znajdziecie w nim aż 9 tzw. skalnych miast, 8 zamków, punkty widokowe, wąwozy, niesamowite formacje skalne.

Nie zapomniałam też o namiarach na czeskie browary (jest ich aż 8), abyście mogli wychylić kufelek zimnego trunku po całym dniu intensywnego zwiedzania.

A jeśli jeszcze nie jesteś przekonany, to mam tu dla Ciebie kilka przykładowych stron przewodnika “Czechy po sąsiedzku”.

Przewodnik możesz kupić w naszym SKLEPIE.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *