Książki dla małego podróżnika.

Mamo, a dlaczego …? Tato a czy to prawda, że ….? Mamo, a co ……? Słyszę kilkanaście razy dziennie i choć z każdym kolejnym pytaniem mam ochotę strzelić sobie w głowę to cierpliwie odpowiadam ( … no dobra trochę ściemniam – nie zawsze cierpliwie) bo dziecięca ciekawość to coś co trzeba pielęgnować i rozwijać. Trzeba o nią dbać jak o najcenniejszy skarb bo bez niej nie będzie nowych lekarstw, mniej emisyjnych samochodów, nowych pomysłów na walkę z efektem cieplarnianym i zalewającą nas górą śmieci. Nie będzie odkryć i postępu. Utkniemy w maraźmie i szarości.

Wierzę, że dobra książka potrafi rozbudzić dziecięcą ciekawość, być siłą sprawczą, motorem do działania i to od nas zależy czy nasze dziecko spędzi wieczór oglądając kolejną kreskówkę czy zgłębiając tajemnice świata.

Z tego powodu mam dla Was tę oto listę książek, to nie jest lista zamknięta, pewnie jeszcze dużo pozycji zasługuje na to aby się na niej znaleźć, ale jest to lista sprawdzona przez nas i wszystkie wymienione tu książki gorąco polecamy!

Seria książek z listami od Feliksa. Anette Langen&Constanza Droop

Feliks to niesforny pluszowy zając, którego ciągnie w daleki świat. Będąc w podróży nie zapomina jednak o swojej przyjaciółce Zosi, do której śle listy (w książkach są koperty z najprawdziwszymi listami!) opisując w nich swoje przygody.

W skład serii obecnie wchodzi 6 tytułów: Listy od Feliksa, Nowe Listy od Feliksa, Listy od Feliksa Nowe Przygody, Najlepsze na świecie Listy od Feliksa, Feliks u dzieci na krańcach świata, Świąteczne Listy od Feliksa. Do kupienia m.in TU.

Mapy. Aleksandra i Daniel Mizielińscy

Pozycja, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, nasz narodowy towar eksportowy, dumnie prezentujący się na półkach księgarni na całym świecie (widziałam m.in w Singapurze).

Od tej książki zaczynamy wspólne planowanie większości naszych podróży. Do kupienia m.in. TU.

Z muchą świat zwiedzamy i opowiadamy. Marta Galewska – Kustra

Mucha FeFe przypadkiem wybrała się na urlop do słonecznej Hiszpanii. Zafascynowana podróżą opowiada o swoich doświadczeniach z muszej nieco skrzywionej perspektywy. Jeśli planujecie właśnie Wasze wielkie hiszpańskie wakacje to jest pozycja niemal obowiązkowa.

Do kupienia m.in. TU.

Niezwykłe Przygody Latającej Myszy. Torben Kuhlmann

Opowieść o tym, że nie ma rzeczy niemożliwych, że dzięki pracowitości i determinacji można spełniać marzenia! Dzięki albo przez tę książkę największym podróżniczym marzeniem mojego syna jest Nowy Jork.

Niestety książka nie jest już dostępna w sprzedaży, pozostaje szukać w serwisach aukcyjnych lub bibliotekach.

W poszukiwaniu czerwonego smoka. Frederic Bageres, Maud Lienard

Czerwony Smok rusza w podróż przez siedem kontynentów aby odnaleźć miłość swojego życia. Książka nie tylko do czytania ale też do wyszukiwania. Świetne ilustracje!

Do kupienia m.in TU.

Afryka Kazika. Łukasz Wierzbicki

Kazimierz Nowak to wybitny i nieco zapomniany polski podróżnik, który w latach 30 XX wieku, przemierzył rowerem Afrykę. Na podstawie jego reportaży z podróży Łukasz Wierzbicki stworzył wciągające opowiadania dla dzieci, które pozwolą im bliżej poznać ten fascynujący kontynent.

Do kupienia m.in TU.

Seria: Oto jest …. Miroslav Sasek

Ilustrowane mini przewodniki po miastach, pełne ciekawostek i świetnych rysunków. My mamy “Oto jest Nowy Jork”.

ps. przez długi czas po lekturze Młody ciągle serwował nam jakieś informacje o Wielkim Jabłku.

W serii dostępne są też książki “Oto jest Paryż”, “Oto jest Monachium”, “Oto jest Londyn”, “Oto jest Rzym”, “Oto jest Wenecja”.

Do kupienia m.in TU.

NIEMAPY

trochę poza kategorią bo niemapy to nie książki, ale ilustrowane …. mini przewodniki po polskich miastach w formie map, opisujące najważniejsze i najciekawsze atrakcje.

Nic tylko ruszać z dzieciakami na zwiedzanie z NieMapą! Do kupienia m.in TU.

I to tyle. Jeśli macie jakieś swoje typy książek dla małego podróżnika to koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *