A może nad morze? Przegląd moich ulubionych nadbałtyckich plaż.

Nasze morze, choć zimne i niemiłosiernie wietrzne ma swój nieodparty urok. Ja najbardziej je lubię wiosną i wczesną jesienią, kiedy na opuszczonych przez turystów plażach, w samotności można cieszyć się szumem fal i patrzeć w bezkresny horyzont.

Jeśli zastanawiacie się, gdzie się wybrać nad polskie morze to mam dla Was zestawienie moich ulubionych plaż w województwie pomorskim. Większość jest zlokalizowana w pobliżu Trójmiasta, gdzie mieszkamy ale są też te położone nieco dalej.

No to jak? Zaczynamy przegląd?

Plaża Gdynia – Orłowo.

Chyba najsłynniejsza z polskich plaż, z majestatycznym klifem, molo, tawerną i kutrami rybackimi. Zawsze gdy wrzucę na instagram foto z tego miejsca, licznik serduszek szaleje ;).

Plaża w rezerwacie Ptasi Raj na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku.

Odkryta dopiero w tym roku, ale od razu wskoczyła do grona naszych ulubionych. Dlaczego? Przez brzozy rosnące na piasku i jezioro tuż za plecami.

więcej informacji o rezerwacie Ptasi Raj znajdziecie w tym poście: POMORSKIE. REZERWAT PTASI RAJ NA WYSPIE SOBIESZEWSKIEJ CZYLI JEZIORA, LASY, MORZE I ŚPIEW PTAKÓW.

Klifowa plaża w Chłapowie k/Władysława.

Plaża, która lubi się zmieniać. Gdy trafiliśmy tam pierwszy raz, wiele lat temu wyglądała zupełnie inaczej. Możecie dostać na nią pokonując w dół niezliczoną ilość schodów lub bardziej “na płasko” ścieżką w Rezerwacie Wąwóz Chłapowski (polecamy spróbować obu opcji).

Plaża w Rzucewie k/Pucka.

Kolejna nowo odkryta perełka. Wąska, niekoniecznie idealna do kąpieli i opalania (w wodzie sporo cegieł z pobliskiej cegielni) ale za to niezwykle urokliwa, z niepowtarzalnym klimatem. Najpiękniej tu wiosną gdy kwitną drzewa chyląc gałęzie ku tafli wody.

W Rzucewie znajdziecie też neogotycki pałacyk Jan III Sobieski (działa jako hotel) stadninę koni oraz park kulturalny “Osada Łowców Fok”, co czyni Rzucewo idealnym miejscem na spędzenie rodzinnego popołudnia.

Plaża Stilo – Osetnik k/Sasina.

o Stilo, Sasinie, sosnowych pachnących lasach i bielusieńkim pisaku sypkim niczym mąka już pisałam na blogu więc tu tylko wspominam i wrzucam kilka zdjęć a po więcej informacji odsyłam TU – POMORSKIE. SASINO I CISOWY ZAKĄTEK CZYLI PRZEPIS NA IDEALNY WEEKEND NAD BAŁTYKIEM..

Plaża w Kątach Rybackich przy rezerwacie Kormoranów.

Bywamy tu regularnie od kilku lat. Samochód zostawiamy na leśnym parkingu przed Kątami Rybackimi i urządzamy sobie długi spacer przez las i rezerwat kormoranów aż do plaży.

Plaża w Orzechowie k/Ustki.

kolejna, piękna klifowa plaża (takie lubię najbardziej). Robi wrażenie niezależnie od pory roku, w której przyjdzie ją Wam odwiedzić.

Wszystkie opisane wyżej plaże oznaczyłam Wam na poniższej mapce:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *