Miejscówka nad morzem, prawdopodobnie najlepszy wypoczynek nad Bałtykiem.

O Miejscówce nad Morzem

Jest taka Miejscówka nad Morzem, gdzie czas staje w miejscu, a człowiek bez wyrzutów sumienia oddaje się błogiemu lenistwu. Poranna kawa na tarasie smakuje wybornie gdy wokół trwa ptasi koncert. 

Później leżak można zmienić na hamak lub huśtawkę i poczytać książkę. Można też drzemać w słońcu lub cieniu, a wieczorem zorganizować sobie kino pod chmurką (jest cały niezbędny sprzęt) lub pograć w planszówki. A gdy zrobi się chłodno, co nad Bałtykiem się zdarza nawet latem, wystarczy rozpalić w kominku i otworzyć wino aby się rozgrzać 🙂

Miejscówkę nad Morzem znajdziecie w Ciekocinie, gdzieś pomiędzy Łebą a Władysławowem. To posadowiony na 6000 m2 działce, całoroczny domek typu nowoczesna stodoła z dwoma sypialniami. Wnętrza urządzono w stylu wiejskim. Jest ciepło i przytulnie. Komfortowo spędzą tam urlop 4 osoby ale dla dodatkowych 2 też znajdzie się miejsce bo kanapa w salonie jest rozkładana.

Dziecaki na pewno docenią plac zabaw oraz olbrzymią przestrzeń do zabawy w chowanego, grania w piłkę czy zbijaka lub w cokolwiek co tam sobie wymyślą.

Co zobaczyć w okolicy

Gdy znudzi się „nicnierobienie” można ruszyć na podbój okolicy.

Tutejszy kawałek wybrzeża uchodzi za jeden z najpiękniejszych w Polsce. Plaże są szerokie, z białym, sypkim piaskiem, poza sezonem totalnie puste. W sezonie też nietrudno o piaszczysty kawałek tylko dla siebie. Choćby w pobliskim Słajszewie (5 km od Miejscówki), gdzie dociera naprawdę niewielu turystów.

Jeśli macie rowery to koniecznie zabierzcie je ze sobą! Okoliczne nadmorskie lasy są idealne na rowerowe wycieczki.

Można też udać się do latarni Stilo albo na długi spacer na mniej popularną wydmę Lubiatowską – polecam późnym popołudniem bo zachody słońca są tam obłędne. Niedaleko stąd do Łeby ze wszystkimi jej atrakcjami, a jak do Łeby to też do Słowińskiego Parku Narodowego i jego słynnych wydm Łąckiej i Czołpińskiej.

Warty odwiedzenia jest też skansen w Klukach, poświęcony życiu Słowińców. Dojazd z Ciekocina trwa ok godzinę.

Gdzie zjeść

Od lat punktem obowiązkowym jest Restauracja Ewa Zaprasza w pobliskim Sasinie. Planując wizytę, trzeba koniecznie pamiętać o rezerwacji, szczególnie w weekendy albo nastawić się na długie oczekiwanie na wolny stolik.

Najbardziej wymagający smakosze na pewno znajdą coś dla siebie w restauracji w Pałacu w Ciekocinku, a kochający domowe jedzenie i/lub mający ograniczony budżet w niepozornej Restauracji pod Kasztanem w Choczewie. Ta ostatnia to nasze tegoroczne odkrycie – pierogi mają tam obłędne!

Dobrego urlopu!

Zobacz: A może nad morze? Przegląd moich ulubionych nadbałtyckich plaż.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *